O blobu i blogu

26. ledna 2017 v 18:09 | TM |  O blogu
Internetový zápisník iBlob.blog.cz vznikl za prostým účelem sdílení mých myšlenek, které mi čas od času tíží hlavu. Pak se těchto prostopášností potřebuji zbavit, a když se k tomu přidá touha se o tyto nesmírně důležité poznatky podělit s ostatními, je funkce tohoto blogu na světě. Nehodlám tady vymýšlet žádné složitosti a záludné asociace podpořené citacemi použitých zdrojů. U psaní si chci odpočinout a tak trochu utřídit své nápady. Věnovat se chci tématům naší společnosti a poukázat na její peprný stav. Mezi mé zájmy patří historie a společenskovědní obory a tak bych z těchto disciplín rád vycházel. Něco málo jsem vyplodil již dříve i v průběhu studentských let, tak se taky podělím (i když kvalita je někdy pod úrovní, texty jsou psané na poslední chvíli a hlavně už teď to smrdí nudou).

Proč název iBlob? Dlouho jsem hledal slovo podobné slovu blog, tak aby adresa byla snadno zapamatovatelná. Slovo blob jsem znal a líbilo se mi, tak proč jej nepoužít. "i" na začátku je jasné - publikuji na internetu. Pokud si říkáte, kde že jste blob slyšeli v minulosti, tak se před lety skloňovalo v souvislosti s návrhem nové Národní knihovny z dílny architekta Jana Kaplického. Slovo blob není paskvil nebo novotvar, v angličtině má své významy. Překládat jej můžeme jako flek, skvrnu či kaňku. A to mě taky inspirovalo. Na internetu najdete opravdu všecko a každá kaňka na těch čistých stránkách jen oživuje naši tvořivost. Blob je zde abstraktní. Chcete-li ho fyzicky uchopit, vezměte jakoukoliv prazvláštní hmotu do ruky, udělejte neurčitý tvar a tenhle chrchel hoďte na zeď. Tak si představuju blob. Tak si představuju i tenhle blog.

Nemračte se, že tu otravuje reklama. Musí tu být. Jinak by blogy nemohly existovat. Poskytnutí prostoru pro reklamu umožňuje vést stránky zdarma. Veškeré zde uvedené texty vyjadřují pouze mé osobní názory a nikterak nezastupují postoje mého zaměstnavatele, rodiny či státu. Čtenáři mohou zde uvedené články kopírovat a využívat k osobní potřebě. Prosím, pakliže některá ze zde uvedených myšlenek bude tak chvályhodná, že povede ke světovému míru nebo že se na ní dokonce bude dát vydělat, rozdělte se se mnou o případné plody vámi nezákonně nabyté slávy. Děkuji.

A už dost oficialit.Přeji příjemné čtení a nebojte se sdílet!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 26. ledna 2017 v 18:31 | Reagovat

som zvedava na članky, velmi prijemny a zaujimavy uvodny članok :) držim palce, nech sa darí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama