První jarní den

20. března 2017 v 16:00 | TM |  Obrazem i slovem
Jaro je tu! Dočkali jsme se! Konec hibernace! Čas se pářit!

První jarní den vnáší do našich tváří úsměvy. Z toho mála pudů, co ještě máme, můžeme vycítit, že dny už odteď budou delší, sluneční paprsky budou lechtat naše kožní buňky příjemným teplem a fauna i flora se probudí. Sousedovic kočka začne línat, kvetou kytičky… Ráj pro alergiky. Ráj pro pracující. Ráj pro školáky. Ironie. Ač bude brzy venku impozantní počasí, zůstaneme zavřeni v prosklených kanclech, bujaré mládí pak okousává školní lavice. Myšlenky se nám začínají stáčet na odpoledne na zahrádce s vychlazenou jedenáctkou. (Zase platí, že pracující i školák si tu poslední větu každý přebere po svém.)
Abychom nebyli jen u počasí, dobrou náladu nabízejí i zpravodajské portály. Titulky jedněch z nejčtenějších stránek mě dokázaly pobavit hned několikrát. Například:

Zeman v Olomouci klopýtl a přišel o botu

Třeba už mu nafukují žlutý člun, tak si přece nenamočí obuv, ne? Nebo jen parafrázoval tradiční skluz na banánové slupce a ťápnul na místní voňavý tvarůžek.

Babiš je skoro stejně bohatý jako Trump

Hlavně ve slovní zásobě. Taky naslibuje, co může. Kdyby si ministr financí uměl aspoň vyplnit daňové přiznání, nemusel by v médiích házet vinu na účetní, jeho slovy: "…paní, co to dělala poprvé." Zas byla určitě rychle hotová. A to se taky počítá.

Muže už 40krát odmítli v práci. Může za to jméno po diktátorovi

Jmenovat se Saddám Husajn asi není med. Ale divte se rodičům dneska. S každými volbami se výběr jména zužuje. Andrej, Miloš nebo Marx… Zapovězeno. Ani v oblíbených kreslených postavičkách už nepanuje jistota, viz ten Donald. Pořád jsou ale k dispozici třeba Rampa McKvák, Homer, Zoidberg nebo Cartman.


Jaro je tu! Usmívající seVšecky malůvky nyní můžete najít na blogu v Galerii - složka VTIPOTVORBA.

A brzy budou dostupnější i na facebooku, na stránce Den jako každý jiný!

SHIT !!!!
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama