Jak tak koukám na MS v hokeji (3)

26. května 2017 v 12:48 | TM |  Jedním okem
Závěrečná část ohlédnutí za vzpomínkami na MS v ledním hokeji. Začínáme rokem 2009 a končíme letos v Paříži. Doufám, že se vám tyhle toulky hokejovou historií čtou stejně příjemně, jako se mně píšou! Třetí díl navazuje na první a druhý článek.2009 - čtvrtfinále, Česko - Švédsko 1:3
Pikantní souboj Slovensko - Maďarsko (4:3) hned na úvod, my dali bratrům 8:0. Abych se přiznal, matné čtvrtfinálové výkony si z tohoto roku (a vlastně ani z let ´07 a ´08) příliš nepamatuji. Trenérem už byl Vláďa Růžička a řešili se problémy s brankáři. Jednička Štěpánek, dvojka Mensator. Cože?

2010 - finále, Česko - Rusko 2:1
I hokejový laik si tenhle rok pamatuje. Turnaj naplněný zvraty a nečekanými výsledky. Je velmi těžké shrnout do pár vět, co všechno se na tomto mistrovství v Německu stalo. Vzpomínky jsou pořád neskutečně živé. Tři body:
1. Jarda burcuje tým - 2. Penaltový mág Jan Marek - 3. Rachna Kachna, to to letělo
Nejeden fanoušek doma u televize zbořil obývák. Jsou to tak silné emoce. Až se mi do očí derou slzy. Může to znít nejapně a trapně, ale když si vybavím, jak úmorná cesta to za titulem byla, jak semkla národ a kolik radosti tohle vítězství přineslo. To obrovské srdce, které dal týmu kapitán Tomáš Rolinek. To, že Jan Marek a Karel Rachůnek se na žádný zápas už nikdy nepodívají. Tady se čeští hokejisté ukázali jako hrdinové!

2011 - zápas o bronz, Česko - Rusko 7:4
Fenomenální rok pro Finy, kteří zvítězili. Našinec přivezl opravdu silný tým, který předváděl báječný hokej. MS na Slovensku Čechům sedlo - Jágr hattrick ve čtvrtfinále s USA a bylo vymalováno. Nakonec bronz po třígólovém večeru Červenky. Měl jsem pomoci své ženě s učením na maturitu, ale hokej je prostě hokej! (Samozřejmě, že to zvládla s bravurou.)

2012 - zápas o bronz, Česko - Finsko 3:2
Pořád jsme se vezli na vlně euforie a dodnes naše poslední medaile. Zasloužený bronz, sympatický výkon a Slováci zažili téměř totéž, co my v Německu před dvěma lety. Pod Vladimírem Vůjtkem skončili druzí.


2013 - čtvrtfinále, Česko - Švýcarsko 1:2
Prohra se Švýcary ve skupině, a pak i v play-off. Šlus. Helvétský kříž stříbrný. Společný turnaj Švédů a Finů, na který nechodili diváci. Švédsko jako první tým od roku 1986, kdy v Moskvě vyhráli Sověti, zvítězilo na domácí půdě.

2014 - zápas o bronz, Česko - Švédsko 0:3
U kormidla opět Růžička. Bylo načase to rozseknout a nechat obouchat nějaké nové hráče. Ti předvedli nad očekávání sympatický výkon a nakonec brali brambory. Vylouplo se zde ale několik zajímavých jmen (Jordán, Vitásek, Kovářové Jan a Jakub, Hertl…). V Minsku to bylo dobrý, až na tu revoluci, která tam panovala.

2015 - zápas o bronz, Česko - USA 0:3
Tak tohle byla velká paráda! MS v Praze jsme si užili plnými doušky. Obě výplaty jsme utratili za lístky a viděli super zápasy. Ve fanzóně u arény jsme byli snad denně. Češi se prali jako lvi. Divácká kulisa úchvatná i na zápasy jako Rakousko - Německo. Nejnavštěvovanější šampionát v historii, přes 740 000 diváků! Krása střídala nádheru. Jen kdyby naši dokázali dát v posledních dvou zápasech gól… Ten smutek, kdy jsme si v zápase o 3. místo museli vyslechnout americkou hymnu. A chmurné sbohem pro Jardu, který tu rozhazoval radost jako Večerníček noviny.

2016 - čtvrtfinále, Česko - USA 1:2
Trend, že se zlepšujeme v obranných řadách a přestáváme dávat góly, pokračuje. Čtvrtfinálový zápas byl v režii jednoho muže - Austona Matthewse. Takový osmnáctiletý smrádě a přitom takovej borec. Klobouček před naším brankovištěm - že je Francouz pán, jsme věděli. Ale že se mu vyrovná Furch? Hezky, pěkně…

2017 - čtvrtfinále, Česko - Rusko 0:3
Turnaj v Paříži máme ještě v živé paměti. Neskutečně napínavé finále a švédská radost. Našemu nároďáku pořád věříme a fandíme, finálová část v Kolíně nad Rýnem ale pro nás nebyla. Nevyrovnané výkony a střelecká impotence. Myslím, že ten tým měl na víc, ale jakoby do sebe ozubená kolečka tohohle stroje úplně nezapadala. Takhle dlouho jsme na medaili pro ČR ještě nečekali.


Buďme optimisté a vzhlížejme k lepším zítřkům!
Usmívající se

.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama