Jak jsme se (pře)stěhovali

2. srpna 2017 v 16:03 | TM |  Jedním okem


Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Kdybych nevěděl o detektivech, kteří zkoumají pro pojišťovny pojistné události, vážně bych si snad s myšlenkou menšího žhářství pohrával. Stěhovat se z jednopokojového bytu znamená sáhnout si na hranice svých sil víc, než by se na první pohled zdálo. Původní teze, že máme málo věci a stěhování tak bude záležitost několika hodin, se ukázala jako chybná. Množství statků, které člověk dokáže nahrabat (aniž by na ně musel pravidelně hrabat) se blíží číslici pro nekonečno. Z této přemisťovací akce vzešlo několik tipů, o které se s vámi rád podělím. Low-cost stěhování je totiž opravdu úchvatný proces.


Low-cost stěhování proto, že se snažíte ušetřit nějakou tu korunu na vybavení nové domácnosti. Samozřejmě je mnohem jednodušší zaplatit stěhováky, kteří vám vše zabalí, odnesou do vozu, převezou a zase vynosí. To je příjemný komfort na první pohled. Nesmíme ale zapomenout na fakt, že stěhováci rozhodně nebudou vyklízet vaše skříně narvané k prasknutí, vyhazovat jedinečné plechovky od vypitých nápojů z USA, roztřiďovat oblečení a každý kousek ze sbírky sov balit do separé sáčku. Až při provozování všech těchto úkonů zjistíte, že děláte činnosti, které jste původně neplánovali. Pakliže odmítáte platit za fyzickou práci, je důležité mít přátele či rodinu, kteří vám pomohou. Bez nich to nejde, v jednom až dvou lidech se nepřestěhujete v rozumném časovém intervalu (čítající dny). Pokud tedy z dvou set přátel na facebooku dokáže alespoň setina či dvě setiny přiložit aktivně ruku k dílu, máte z půlky vyhráno. Namísto ceny za stěhováky (která se kalkuluje z různých hodnot, jako je vzdálenost dojezdu, počet pracovníků + řidič, patro/přízemí, výtah ano/ne, počet kusů velkého nábytku, počet velké bílé elektroniky, počet krabic, počet kusů malého nábytku….) si tak v případě dobré dochodovosti přátel vystačíte s pár stovkami za půjčení ojeté dodávky, drobného pohoštění a pár krabiček cigaret.
Předtím, než se rozhodnete započít stěhovací akci, rozhlédněte se po svém majetku a důkladně zvažte, co se vyplatí převážet. Není na škodu nadzvednout matraci a potěžkat si ji. Nebo prozkoumat, zvládne-li má postel rozklad na prkýnka. Dokáže to samé sedačka, skříň, stůl a židle? Berete-li si s sebou pračku a ledničku, jukněte na ně, pohlaďte je po boku. Může se dobře stát, že se na spotřebičích podepsal zub času více, než byste čekali. Prach a další špindíroviny umí také říci svoje. Zkuste si pračku či lednici odsunout z původního místa. Zkuste je zvednout přes práh. Zkuste je po schodech odnést před barák a následně zvednout metr vysoko simulujíc jejich přesun do stěhovacího vozu. A to zatím jen trénujeme. Již brzy dojde na lámání chleba a taky páteře, protože je to všecko kurva těžký. To blaho, když veškeré nádobí čítající pár velkých talířů, pár malých, pár hlubokých, pár misek, pár sklenic a pár hrnečků dáte do jedné krabice. Tuhle položku rozhodně odtahejte s pomocí, jakkoliv bude pomocná ruka protestovat. Protože jestli je pračka kurva těžká, tak nádobí je do psí prdele těžký. Podélná prkna rozložené postele nemusí být z nejtěžších. Ale nebojí si sáhnout na dvoumetrovou délku a s tím se vytočit v dobrých deseti dveřích….
Stěhovat velké věci oproti všem těm dekoracím a drobnostem, které má doma každý, je celkem jednoduché. U šesté krabice svíček a porcelánových slonů zjistíte, že balit každého zvlášť by trvalo do konce Trumpova volebního období, a tak berete velký pytel a opatrně do něj ze čtyř až pěti metrů vše házíte. Nervy jsou taky jenom jedny a ke svému potěšení musím říct, že jsme (zatím) nic při tomto postupu nerozbili. Tomu určitě napomohlo i pevné ukotvení při převozu v našem třídveřovém osobním autě, který francouzští inženýři rozhodně nekonstruovali jakožto stěhovací vůz. Zvolíte-li variantu překonat nejen možnosti své, ale i svého motorového miláčka, najděte cenově dostupnou čerpací stanici v okolí, protože nějakých těch set km najedete ani nemrknete.
Nakonec se vám ale stejně podaří vše nastrkat do aut a odvézt. Ať je to, jak je to, plácáte se po ramenech a pohlížíte na své dílo. Vše z bytu je pryč, můžeme konečně začít na novém místě! A kdo mi to všecko do nového bydlení zas vynosí? Stěhování je jako předčasná ejakulace, můžu se snažit, jak chci, ale vždycky mě překvapí. Čeká-li vás přemisťovací akce také, dovolte mi popřát hodně štěstí!
.
..
Díky za přečtení! Další hlody a bloby v pravidelně doplňované galerii Vtipotvorba i zde na iBlob.blogu!
..
.
-
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama