Kdo se v čem v létě šťourá

15. srpna 2017 v 15:37 | TM |  Jedním okem


V letních měsících se pracovní výkony často podřizují zaslouženým dovoleným. Přívětivé počasí láká lid ze svých obydlí do přírody, na výlety, za poznáním a odpočinkem. Pro nudnost mediálního šumu se vžilo označení "okurková sezóna". Pak se lehce stane, že nejzajímavější reportáž z celých večerních zpráv tvoří novácký Prázdninový inspektor měřící kvalitu piva a čistotu toalet v tuzemských kempech, případně natáčí kolony na chorvatských dálnicích. Pro červenec a srpen se užívá líbivé označení "prázdniny", i když pracující lid si o dvouměsíčním volnu může nechat jen zdát. A takhle se stane, že i iBlob.blog se ponoří do roušky lenosti. Ale byla by škoda zahálet, a tak se alespoň zkusme pošťourat v tom, co se vlastně v létě okolo nás děje…Bývalý šéf mladoboleslavské škodovky Vratislav Kulhánek hledal, v čem by se pošťoural, a vyhrabal kandidaturu na prezidenta. Sehnal Sehnala, který vyšťoural zapomenutou politickou značku ODA, a jdou do toho. Bohužel jejich vize "řídit stát jako firmu" už zpopularizoval jiný miliardář.

Andrej Babiš by byl radši, kdyby už se v něm nikdo nešťoural. Sám už zvládl vyšťourat z evropských dotací 50 miliónů na Čapí hnízdo a tak ví, jak je takové šťourání komplikovaný proces. Navíc se prezident nechal slyšet, že premiérem jmenuje předsedu vítězné strany voleb. Jen aby ho nemusel vyšťourat ze soudní síně.

Sám Zeman už byl novináři tolikrát šťourán, že letošním létem ani nerezonuje zpráva o jeho žlutém člunu. A tak se v ničem nešťourá, ani v dětském pornu, sedí a kouká a šťourat nechává jiné.

Jeho pobočník Ovčáček, i když o tom nemluví, se celé léto šťourá v archivech a bádá po tom Peroutkově článku. Snad už ho někdo nevyšťoural před ním, vždyť přeci musí existovat!

Zalezlí v temných místnostech budou i pražští byrokraté, kteří šťourají další zákazy segwayů. Namísto jedné rozvité věty v místní vyhlášce je potřeba nakoupit další tuny značek, které budou vyvěšeny i v místech, kde si důchodci myslí, že segway je polsky segedínský guláš.

V dalším guláši se utápí fanoušci fotbalové Sparty, zatímco Andrea Stramaccioni se šťourá v Křetínského misce s drobnými doufajíc v další posily. To slávisté se šťourají ve sparťanském zmaru a snaží se z evropských fotbalových prémií vyšťourat co nejvíc eur.

Fotbalisté musí šťourat body v domácí lize, aby se mohli v zimě klouzat, to hokejisté teprve šťourají první puky, aby se příští léto konečně dostali pryč z ledu.

Jarda Jágr teď šťourá v rozpočtu Rytíři Kladno 4,8 miliónu USD, aby měl aspoň nějaké angažmá. A tak musí Veronika Kopřivová vyšťourat nějaký textil pro svůj obchod, aby vůbec měli na jídlo. S dovolenou to letos vidí oba skromně.


V Chorvatsku musí místní vyšťourat z Čechů co nejvíc kun, i když to není jednoduché. Správnej Čecháček zvládne vyšťourat ze sklepa stan, vařič a zavařovačky a na zimních pneu vyrazit na Makarskou. Balkánci se ale na kritiku připravili a objednali sudy plzeňského piva, protože v kvalitě lokálních piv se Češi dokázali šťourat celé hodiny.


Na řeckých ostrovech se Češi šťourají v záchodech, protože místní odpadní systém odmítá přijmout zbytky chlupatých knedlíků se zelím o oschlé olivy s peckou.

Ti, co nevyrazili do zahraničí, šťourají na Sázavě alespoň korkový špunt francouzského vína vařečkou. Pozorujíc kachny a usrkávajíc víno naředěné vodou hlásí "Jako u moře!" Přikusují výběr sýrů, protože v Lidlu zrovna byl francouzský týden.

Když jsou děti na táboře, jsou rodiče rádi, že to nemusí být oni, kdo šťourá zakousnutá klíšťata a vyražené zuby. Dítka se naopak konečně můžou šťourat klackem v hlíně, na IT táboře se pak šťourají ostatním táborníkům ve facebookových profilech.

Ve školách mezitím učitelky šťourají křídu naházenou za tabulí, žvýkačky ze spodu svých bot a plechovku od koly důmyslně narvanou v puse vycpaného jezevce. Ale pedagogové si nezoufají, jen co začne školní rok, přestane být ukazovátko nástrojem, pomocí kterého se šťourá svačina ze stropu, a zase nabyde své role umravňovacího prostředku.

Právě tohle je ta krásná tvář léta, kdy se každý může v něčem pošťourat. Bezdomovci šťourají drobné z kašen, asijští turisté se selfie tyčkou šťourají v exponátech v Národním muzeu, v Karviné se horníci snaží vyšťourat nabídky na Úřadu práce a v zoo se gorily šťourají v zadku.

Schválně se zamyslete - v čem se v létě šťouráte vy?


.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama